Як отримати довідку про відсутність боргу для мікрогранту у 2025 році
Запитання
Як громадянину отримати довідку про відсутність податкового боргу для подання до Державного центру зайнятості разом із заявою на отримання мікрогранту на створення власного бізнесу?
Відповідь
Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу затвердив КМУ постановою від 21.06.2022 № 738 (далі — Порядок № 738).
Заяву на отримання мікрогранту подають, зокрема, громадяни України (абз. 2 п. 8 Порядку № 738).
Рішення про надання мікрогранту приймає Державний центр зайнятості (п. 17 Порядку № 738).
Державний центр зайнятості має право відмовити отримувачу у наданні мікрогранту, якщо отримувач не надав документальне підтвердження відсутності судових справ, відкритих виконавчих проваджень, арешту / конфіскації майна (активів), дані щодо яких отримали з автоматизованих систем інформації, та відсутності податкового боргу (абз. 33 п. 19 Порядку № 738).
Порядок надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи затвердив Мінфін наказом від 03.09.2018 № 733 (далі — Порядок № 733).
Для отримання Довідки платник подає заяву про надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Заява) (абз. 1 і 2 п. 3 Порядку № 733).
Заява подають за формою згідно з додатком 2 до Порядку № 733:
- у паперовій формі — до контролюючого органу за основним місцем обліку платника в один із таких способів: поштою; електронною поштою; безпосередньо до контролюючого органу;
- в електронній формі — на адресу контролюючого органу через приватну частину Електронного кабінету.
У заяві обов’язково:
- посилаються на відповідний нормативно-правовий акт, який передбачає необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, а саме: «Постанова Кабінету Міністрів України від 21.06.2022 № 738»
та
- зазначають найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку подає платник, а саме: Державний центр зайнятості.
Уряд ухвалив законопроєкт, яким запроваджує подання звітності зі сталого розвитку, оновлює підходи до визначення категорії підприємств для звітування й розширює сферу дії МСФЗ
Довідку надають платнику безоплатно.
Довідка готують протягом п’яти робочих днів з дня, наступного за днем отримання Заяви (п. 4 Порядку № 733).
Перевірку наявності / відсутності у платника заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, здійснюють за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів на дату формування Довідки з урахуванням наявності / відсутності податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або іншої заборгованості за основним та неосновними місцями обліку платника.
За відсутності у платника за даними інформаційно-телекомунікаційних систем контролюючих органів податкового боргу, та/або недоїмки зі сплати ЄСВ, та/або іншої заборгованості з платежів (у тому числі розстрочених, відстрочених, реструктуризованих), контроль за справлянням яких покладений на контролюючі органи, уповноважений орган формує Довідку.
Довідку надають за вибором платника у паперовій або електронній формі, про що він зазначає у Заяві (п. 7 Порядку № 733).
Довідку у паперовій формі платник (його законний чи уповноважений представник) отримує безпосередньо в органі, до якого подав Заяву.
Довідку або відмову у наданні Довідки в електронній формі платник отримує у вкладці «Вхідні» меню «Вхідні/вихідні документи» приватної частини Електронного кабінету.
Отже, щоб отримати мікрогрант фізична особа (громадянин) подає до Державного центру зайнятості Довідку, отриману у територіальному органу ДПС до якого подав Заяву. При цьому Довідка підтверджує відсутність податкового боргу на дату її формування.
Строк дії Довідки становить десять календарних днів з дня її формування (п. 6 Порядку № 733).