Норми податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення
Запитання
Якими нормами податкового законодавства має керуватися платник податків при поданні документації з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, який термін її зберігання та чи переноситься термін надання відповіді на запит, якщо останній день припадає на вихідний або святковий день?
Відповідь
У разі отримання запиту про надання документації або додаткової інформації з трансфертного ціноутворення щодо окремих контрольованих операцій, платники податків зобов’язані застосовувати чинні норми підпунктів 39.4.4 - 39.4.9 п. 39.4 ст. 39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
З урахуванням норми п. 44.3 ст. 44 ПКУ зберігання платником податків документації з трансфертного ціноутворення за кожний звітний період здійснюється протягом не менш як 2555 днів з дня подання звіту про контрольовані операції для складення якого використовуються зазначені документи, а в разі його неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такого звіту.
ПКУ не передбачено норми щодо перенесення терміну надання документації або додаткової інформації на запит контролюючого органу, якщо останній день припадає на вихідний або святковий день. Тому платник податків повинен надати відповідь на запит, надісланий згідно з вимогами підпунктів 39.4.4 та 39.4.8 п. 39.4 ст. 39 ПКУ, протягом 30 календарних днів. При цьому день отримання запиту враховується до вказаного строку.
ЗІР, категорія 137.07