Чи можуть ФОП-єдинники проводити розрахунки через сервіс LiqPay
Запитання
Чи можуть ФОП – платники ЄП першої – третьої груп проводити розрахунки через електронні платіжні системи та платіжний сервіс LiqPay?
Відповідь
⚡ Усе про ФОППлатники єдиного податку першої – третьої груп повинні здійснювати розрахунки за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) виключно в грошовій формі – готівковій або безготівковій, у тому числі з використанням е-грошей (п. 291.6 Податкового кодексу України; ПК).
Дохід, виражений в іноземній валюті, перераховують у гривнях за офіційним курсом гривні до іноземної валюти, встановленим НБУ на дату отримання такого доходу (п. 292.5 ПК).
Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності (п. 292.6 ПК).
Роз՚яснення, зокрема, в частині здійснення госпсуб’єктом безготівкових розрахунків надав Нацбанк листом від 28.09.2020 № 57-0009/53844.
Для госпсуб’єкта безготівковим розрахунком є оплата товарів та послуг, що здійснена шляхом переказу коштів на його рахунок незалежно від способу ініціювання такого переказу покупцем. Зокрема, за допомогою сервісів переказу коштів — LiqPay, Portmone, iPay, тощо, банківських систем дистанційного обслуговування — Приват24, MONOBANK, Ощад 24/7 тощо (у тому числі, з використанням платіжної картки), шляхом внесення покупцем готівки у касу банку або небанківської установи (у тому числі, шляхом використання програмно-технічного комплексу самообслуговування).
Готівковим розрахунком для госпсуб’єкта є виключно приймання ним готівки безпосередньо від покупця.
Тож, ФОП-єдинники першої — третьої груп можуть проводити розрахунки через електронні платіжні системи та платіжний сервіс LiqPay.
За інформацією ДПС у Черкаській області
У декларації з ПДВ — від’ємне значення: чи можна отримати бюджетне відшкодування