Розрахунок зарплати працівника із шестиденним робочим тижнем

1097

Запитання

Як розрахувати заробітну плату працівникові із шестиденним робочим тижнем (40 год. на тиждень), який звільняється посеред місяця?

Відповідь

Тривалість робочого часу працівників не може перевищувати 40 годин на тиждень. Це передбачено статтею 50 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Цю нормальну тривалість робочого часу не можна збільшувати ані колективним, ані трудовим договором. Натомість меншу тривалість робочого часу підприємства можуть встановлювати.

На тих підприємствах, де за характером виробництва й умовами роботи запровадження п’ятиденного робочого тижня є недоцільним, встановлюють шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем. Тоді за тижневої норми 40 годин тривалість щоденної роботи не може перевищувати семи годин (ст. 52 КЗпП).

Підприємства, на яких тривалість робочого дня протягом тижня є однаковою, ведуть так званий поденний облік робочого часу.

На безперервно діючих підприємствах, а також для деяких виробництв, цехів, дільниць, відділень і видів робіт, де за умовами виробництва (роботи) не можна дотримати встановленої для цієї категорії працівників щоденної або щотижневої тривалості робочого часу, запроваджують підсумований облік робочого часу (ст. 61 КЗпП). У такому разі тривалість роботи протягом доби й тижня може відхилятися від встановленої норми, а надурочна робота може компенсуватися скороченням тривалості робочої зміни в окремі дні чи наданням додаткових днів відпочинку в межах певного облікового періоду. Однак тривалість робочого часу за визначений обліковий період не має перевищувати нормального числа робочих годин із розрахунку 40-годинного робочого тижня.

Зважаючи на запитання припускаємо, що в описаній ситуації встановлено саме підсумований облік робочого часу. Тому в разі звільнення заробітну плату працівникові слід розраховувати виходячи з фактично відпрацьованих ним годин.

Консультація з експертної системи  «Експертус Головбух»

У пригоді вам також стане «Розрахунок норми тривалості робочого часу на 2017 рік при шестиденному робочому тижні» 


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Повідомлення про прийняття працівника на роботу: як заповнити

Якщо не подасте в податкову повідомлення про прийняття працівника на роботу, ризикуєте заплатити штраф у розмірі однієї МЗП. А це — 8000 грн у 2025 році. За нашими підказками та зразком заповните повідомлення про прийняття на роботу
176728

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1251767

Додаткова відпустка на дітей 2025

Додаткова відпустка на дітей: хто має право, чи зможе її отримати батько, який порядок надання додаткової відпустки працівникам, які мають дітей; яка її максимальна тривалість, як розрахувати таку відпустку? Як впливає на цей вид відпустки воєнний стан? Про все це в огляді + зразок заяви на відпустку на дітей за ДСТУ 4163:2020
520420

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
101802