Чи впливає період безробіття на страховий стаж для обчислення пенсії

1627

Запитання

Чи зараховують до страхового стажу для призначення пенсії період, коли особа перебувала на обліку в центрі зайнятості?

Відповідь

Розрахунок зарплати, звітність, перевірки

До страхового стажу для обчислення пенсії зараховують:

До 01.01.2004

З 01.01.2004

Періоди, упродовж яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню

Періоди, за які особа сплатила чи страхувальник сплатив за неї щомісячні страхові внески (з дати набрання чинності Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі — Закон № 1058))

Після 01.01.2004 страховий стаж обчислюють за даними системи персоніфікованого обліку, а за періоди до цієї дати — в порядку, що визначає законодавство, яке діяло раніше.

До стажу для обчислення пенсії зараховують періоди, коли особа одержувала допомогу з безробіття (ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-XII). Період до 01.01.2004 зараховують на підставі записів у трудовій книжці, що внесла державна служба зайнятості населення.

Що робити, якщо трудової книжки немає, в ній відсутні необхідні записи чи вона містить неправильні чи неточні записи? У цих випадках підтвердити період одержання допомоги з безробіття можна на підставі відповідної довідки служби зайнятості.

Після 01.01.2004 до страхового стажу зараховують періоди, коли особа перебувала на обліку в центрі зайнятості й отримувала:

  • допомогу з безробіття (крім одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності);
  • матеріальну допомогу у період професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації (ст. 24 Закону № 1058).

До переліку періодів одержання допомоги з безробіття, які зараховують до страхового стажу під час обчислення пенсії, додали періоди, коли особа отримувала допомогу з часткового безробіття, зокрема на період карантину через COVID-19 (Закон України «Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 04.12.2020 № 1071-IX).

За інформацією ПФУ

Знижки на передплату бухгалтерських виданьСкористайтеся нагодою та отримайте знижки на передплату професійних е-журналів «Головбух», «Головбух Агро», «Головбух Медицина», а також експертно-правової системи «Експертус Головбух»!

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв відпусток: створення та облік

Виплата відпускних та компенсації за невикористані відпустки здійснюють за рахунок забезпечення оплати відпусток. Це своєрідний резервний фонд, який бухгалтери часто називають «резервом відпусток». Розповімо, для чого його створювати, як його розраховувати та відображати в обліку
52755

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
21753

Відпустка за роботу на комп’ютері в період воєнного стану

Додаткова відпустка за роботу на комп’ютері належить до щорічних. У період воєнного стану діють особливі правила надання щорічних відпусток. Експерт пояснив, чи стосуються вони відпустки за роботу на комп’ютері
18211