Повернення працівникові сплачених у відрядженні за кордоном власних коштів

Податківці пояснили, в якій валюті (іноземній чи національній) та в які терміни повертають працівникові сплачені у відрядженні за кордоном власні кошти

Повернення працівникові сплачених у відрядженні за кордоном власних коштів

Зразки документів про відрядження

Порядок відрядження за кордон визначено у розділі ІІI Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59 (далі — Інструкція).

Підприємство, що відряджає працівника у відрядження за кордон, забезпечує його авансом:

  • у нацвалюті держави, до якої його направляє;
  • або у доларах США/євро
  • або у гривневому еквіваленті за офіційним курсом НБУ, встановленим на день подання уповноваженому банку розрахунку витрат на відрядження (п. 5 розд. IІІ Інструкції).

Після повернення з відрядження працівник зобов’язаний до закінчення п’ятого банківського дня, наступного за днем прибуття до місця постійної роботи, подати звіт про використання коштів, наданих на відрядження (далі — Звіт).

Разом із Звітом подає документи (в оригіналі), що засвідчують вартість понесених у зв’язку з відрядженням витрат, із зазначенням форми їх оплати (готівкою, чеком, платіжною карткою, безготівковим перерахунком).

У разі відсутності первинних або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, до Звіту додають завірені відділом кадрів або головним бухгалтером:

  • ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документа, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника та відмітками прикордонних служб про перетин кордону (за їх наявності)

або

  • довідку Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину відрядженим працівником державного кордону України. У довідці зазначений пункт пропуску, дата та час перетину кордону, серія, номер, тип та назва паспортного документа.

Під час складання Звіту перерахунок здійснених у відрядженні витрат, які підтвердили документально, здійснюють відповідно до фактичного обмінного курсу, застосованого банком. У разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти — зважаючи на крос-курс, розрахований за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження такого звіту (п. 19 розд. ІІІ Інструкції).

Для остаточного розрахунку за відрядження додаткові кошти виплачують в національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день затвердження керівником Звіту. Перераховують зазначені кошти до закінчення третього банківського дня після затвердження керівником Звіту.

Дозвіл (погодження) керівника підприємства на відшкодування витрат понад суми, затверджені постановою КМУ від 02.02.2011 № 98, оформлюють письмово за довільною формою.

Отже, відшкодування витрат на відрядження за кордоном, які підтвердили документально, здійснюють у національній валюті України за офіційним обмінним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день погашення заборгованості.

При цьому, під час складання Звіту перераховують витрати у відрядженні у разі відсутності підтвердних документів про обмін валюти за крос-курсом, розрахованим за офіційним обмінним валютним курсом, встановленим НБУ на день затвердження Звіту.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП

 


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Подорожній лист: як скласти

Списати паливо без підтвердження його господарського використання можна далеко не всім. Про подорожній лист та його роль в документальному оформленні списання пального. Як його скласти, що він має містити, як заповнити подорожній лист легкового та вантажного автомобіля, подорожній лист на електромобіль — у коментарі
174716

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93341

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1131

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38210

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді