Бізнес просить доопрацювати законопроєкт з податковими змінами № 5600

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ Чергові зміни до ПКУ: підготуйтеся до цих "удосконалень"

За оцінкою експертів Європейської Бізнес Асоціації законопроєкт № 5600, яким пропонують внести зміни до Податкового кодексу України, не враховує поточного економічного та фінансового стану бізнесу та може створити непомірне навантаження на економіку України.

Бізнес

Особливу стурбованість бізнесу викликає норма, якою хочуть встановити обмеження для великих платників податків на перенесення збитків минулих періодів.

Також бізнес не підтримує обмеження щодо накопичення запасів продукції виробниками тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку шляхом встановлення спеціального коефіцієнту 1.5 до акцизного податку за реалізацію тютюнових виробів у розмірі, що перевищує 115% середньомісячного обсягу реалізації на внутрішньому ринку такої продукції або її ввезення за попередні 9 місяців.

Крім того, ускладнить ситуацію як для платників податків, так і для контролерів, скасування процедури призупинення ліцензій щодо операцій з підакцизними товарами та розширення підстав для анулювання цих ліцензій.

Більше того, зміни у розрахунку акцизного податку з реалізації пива вимагають встановити достатній перехідний період для їх впровадження.

Ініціатива запровадження акцизного податку на продаж електричної енергії, виробленої з ВДЕ, призведе до невиконання закріплених домовленостей між КМУ і учасниками ринку ВДЕ.

Законопроєкт зберігає одночасне суттєве підвищення ставок екологічних зборів, плати за землю та рентних платежів.

Крім того, у бізнесу є коментарі в частині адміністрування податків та зборів, застосування РРО, тощо.

Враховуючи принцип стабільності податкового законодавства, запропоновані зміни не можуть вноситися пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила. А із законопроєкту видно, що більшість норм вже мають вступити з 1 липня. Тому необхідно вказати строк набрання чинності з 01.01.2022.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики із закликом врахувати пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді