Бізнес просить доопрацювати законопроєкт з податковими змінами № 5600

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️ Чергові зміни до ПКУ: підготуйтеся до цих "удосконалень"

За оцінкою експертів Європейської Бізнес Асоціації законопроєкт № 5600, яким пропонують внести зміни до Податкового кодексу України, не враховує поточного економічного та фінансового стану бізнесу та може створити непомірне навантаження на економіку України.

Бізнес

Особливу стурбованість бізнесу викликає норма, якою хочуть встановити обмеження для великих платників податків на перенесення збитків минулих періодів.

Також бізнес не підтримує обмеження щодо накопичення запасів продукції виробниками тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку шляхом встановлення спеціального коефіцієнту 1.5 до акцизного податку за реалізацію тютюнових виробів у розмірі, що перевищує 115% середньомісячного обсягу реалізації на внутрішньому ринку такої продукції або її ввезення за попередні 9 місяців.

Крім того, ускладнить ситуацію як для платників податків, так і для контролерів, скасування процедури призупинення ліцензій щодо операцій з підакцизними товарами та розширення підстав для анулювання цих ліцензій.

Більше того, зміни у розрахунку акцизного податку з реалізації пива вимагають встановити достатній перехідний період для їх впровадження.

Ініціатива запровадження акцизного податку на продаж електричної енергії, виробленої з ВДЕ, призведе до невиконання закріплених домовленостей між КМУ і учасниками ринку ВДЕ.

Законопроєкт зберігає одночасне суттєве підвищення ставок екологічних зборів, плати за землю та рентних платежів.

Крім того, у бізнесу є коментарі в частині адміністрування податків та зборів, застосування РРО, тощо.

Враховуючи принцип стабільності податкового законодавства, запропоновані зміни не можуть вноситися пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила. А із законопроєкту видно, що більшість норм вже мають вступити з 1 липня. Тому необхідно вказати строк набрання чинності з 01.01.2022.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики із закликом врахувати пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
25087

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
93655

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
85517

Звіт про виконання будівельних робіт 2025

Облік у будівництві специфічний. Бухгалтер має ще й знати правила галузевої статзвітності. Ця консультація щодо заповнення звіту про виконання будівельних робіт (форма № 1-кб (місячна)) допоможе розібратися і заощадити час
14479

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді