Бізнес просить доопрацювати законопроєкт з податковими змінами № 5600

⚡️ Чергові зміни до ПКУ: підготуйтеся до цих "удосконалень"

За оцінкою експертів Європейської Бізнес Асоціації законопроєкт № 5600, яким пропонують внести зміни до Податкового кодексу України, не враховує поточного економічного та фінансового стану бізнесу та може створити непомірне навантаження на економіку України.

Бізнес

Особливу стурбованість бізнесу викликає норма, якою хочуть встановити обмеження для великих платників податків на перенесення збитків минулих періодів.

Також бізнес не підтримує обмеження щодо накопичення запасів продукції виробниками тютюнових виробів перед підвищенням ставок акцизного податку шляхом встановлення спеціального коефіцієнту 1.5 до акцизного податку за реалізацію тютюнових виробів у розмірі, що перевищує 115% середньомісячного обсягу реалізації на внутрішньому ринку такої продукції або її ввезення за попередні 9 місяців.

Крім того, ускладнить ситуацію як для платників податків, так і для контролерів, скасування процедури призупинення ліцензій щодо операцій з підакцизними товарами та розширення підстав для анулювання цих ліцензій.

Більше того, зміни у розрахунку акцизного податку з реалізації пива вимагають встановити достатній перехідний період для їх впровадження.

Ініціатива запровадження акцизного податку на продаж електричної енергії, виробленої з ВДЕ, призведе до невиконання закріплених домовленостей між КМУ і учасниками ринку ВДЕ.

Законопроєкт зберігає одночасне суттєве підвищення ставок екологічних зборів, плати за землю та рентних платежів.

Крім того, у бізнесу є коментарі в частині адміністрування податків та зборів, застосування РРО, тощо.

Враховуючи принцип стабільності податкового законодавства, запропоновані зміни не можуть вноситися пізніш як за 6 місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила. А із законопроєкту видно, що більшість норм вже мають вступити з 1 липня. Тому необхідно вказати строк набрання чинності з 01.01.2022.

Європейська Бізнес Асоціація звертається до Прем’єр-міністра України та Голови Комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики із закликом врахувати пропозиції бізнесу.

За інформацією Європейської Бізнес Асоціації


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Колективний договір: що важливо знати бухгалтеру

Коли підприємство укладає колективний договір без належної уваги до питань оплати праці, бухгалтер стає заручником обставин. Адже він має дотримувати вимог трудового законодавства, а воно часто відсилає бухгалтера до норм колдоговору. Зупинимося на тих розділах колдоговору, які важливі саме для бухгалтера
75609

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13368

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240928

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103747

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді