Реалізація подарункових сертифікатів юрособам-дилерам та фізособам-кінцевим споживачам: як скласти ПН та РК

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️

Лист ДПС від 21.10.2021 № 3956/ІПК/99-00-21-03-02-06

Ситуація. Підприємство планує реалізовувати подарункові сертифікати як кінцевим споживачам, так і юридичним особам-платникам ПДВ (дилерам).

Кошти за сертифікати дилери сплачуватимуть підприємству через 90 днів після їх передачі. В подальшому такі сертифікати можуть бути передані дилерами (безкоштовно чи за плату) фізичним особам або іншим юридичним особам, як платникам ПДВ, так і неплатникам ПДВ, які матимуть змогу, як кінцеві споживачі, обміняти такі сертифікати на товари підприємства (незалежно від факту оплати дилером підприємству вартості таких сертифікатів).

Операція з передачі дилеру подарункового сертифіката підприємство розцінює як попередню оплату за товар, який буде поставлено кінцевому споживачу в обмін на такий сертифікат.

Крім того в обмін на такі сертифікати підприємство має намір поставляти (реалізовувати) підакцизні товари за фактичною роздрібною ціною.

Реалізація подарункових сертифікатів юрособам-дилерам та фізособам-кінцевим споживачам: як скласти ПН та РК

Що говорять податківці

1. За операцією з продажу (реалізації) подарункового сертифіката дилеру (юридичній особі-платнику ПДВ) або кінцевому споживачу (неплатнику ПДВ) податкові зобов’язання з ПДВ нараховують на дату «першої події»:

  • або на дату передачі підприємством сертифікату дилеру чи кінцевому споживачу-неплатнику ПДВ;
  • або на дату оплати ними такого сертифіката.

При цьому на дату виникнення податкових зобов’язань з ПДВ підприємство складає податкову накладну (далі — ПН) на юридичну особу-платника ПДВ/неплатника ПДВ (кінцевого споживача) та зареєструє її в Єдиному реєстрі податкових накладних. У такій ПН зазначає код згідно з УКТ ЗЕД та номенклатуру безпосередньо подарункового сертифіката.

2. Передача підприємством товарів кінцевому споживачеві (юридичній або фізичній особі) у обмін на такий подарунковий сертифікат для цілей оподаткування ПДВ буде «другою подією», яка не зумовлює для підприємства податкових наслідків в частині визначення податкових зобов’язань з ПДВ.

В той же час на дату фактичного отримання таким кінцевим споживачем товарів в обмін на подарунковий сертифікат («друга подія») номенклатуру та код товару УКТ ЗЕД, зазначені у ПН, підприємство виправляє розрахунком коригування до такої ПН (далі — РК), в якому:

  • зі знаком «-» зазначає відповідні показники ПН, складеної при постачанні подарункового сертифіката (номенклатуру та код згідно з УКТ ЗЕД якої змінюють);
  • зі знаком «+» — показники номенклатури товарів/послуг, які фактично придбавають за рахунок такого сертифіката. При цьому у РК зазначає причину коригування 104 «Зміна номенклатури».

РК складає як до ПН на дилера (юридичну особу-платника ПДВ), так і до ПН на неплатника ПДВ, якщо подарунковий сертифікат підприємство поставило кінцевому споживачу-неплатнику ПДВ.

3. Такий порядок складання РК до ПН, складеної за операцією з постачання (передачі, продажу) подарункового сертифіката, підприємство застосовує також, якщо в обмін на подарунковий сертифікат підприємство передає підакцизні товари. У т. ч. якщо внаслідок передачі в обмін на такий сертифікат підакцизних товарів, з урахуванням порядку розрахунку суми акцизного податку, змінюється не тільки найменування (номенклатура) поставлених товарів, а й обсяг постачання (база оподаткування) без урахування ПДВ та сума ПДВ, зазначені у такій ПН.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них ― чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість за кредитами і позиками, якщо за ними нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
38845

Ліцензійний договір

Що таке ліцензійний договір, які істотні умови ліцензійного договору, як такий договір укласти — про це в огляді
18117

Консалтингові послуги: документальне оформлення, облік, оподаткування

Порада у веденні бізнесу може йти на вагу золота. Радитися доводиться з різних питань: юридичних, податкових, бухгалтерських, маркетингових, управлінських і не тільки. Як відкрити бізнес, як оптимізувати податки, як забезпечити збут товару, як документально все оформити. Без ефективного вирішення цих питань бізнес швидко може зійти нанівець. Про консалтингові послуги в Україні розповімо у консультації
21450

Проводимо дисконтування заборгованості

Дисконтування з’явилося у практиці бухгалтерів порівняно недавно — після змін у НП(С)БО. Що це таке, як визначити ставку дисконту, як впливає на податки та як обліковувати — зібрали пояснення й приклади. Також розповідаємо, коли дисконтування не потрібне
134208

Договір про надання поворотної фінансової допомоги

Скачати бланк договору поворотної фінансової допомоги, а також дізнатися про вимоги до договору поворотної фінансової допомоги, та на який максимальний строк можна укласти договір про поворотну фінансову допомогу зможете — у консультації
48664

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді