Як бути з акцизним податком, якщо помилилися при проведенні операції через РРО

⚡️ Застосування РРО: зміни, помилки, штрафи СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО

Скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку здійснюється шляхом реєстрації від’ємної суми (п. 7 розд. III, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547, далі ― Порядок № 547).

Як бути з акцизним податком, якщо помилилися при проведенні операції через РРО

При цьому реєструвати через РРО від’ємні суми з використанням операції «сторно» заборонено.

Коли скасовуєте помилково проведену через РРО суми розрахунку, необхідно скласти акт про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку. В акті зазначаються дані про помилкову суму та реквізити розрахункового документа (п. 8 розд. III Порядку № 547).

Акти про видачу коштів та акти про скасування помилково проведеної через РРО суми розрахунку, помилкової форми оплати варто зберігати упродовж трьох років. При цьому суб’єкт господарювання зобов’язаний надати зазначені акти контролюючим органам під час проведення перевірки.

Для суб’єктів господарювання, які застосовують ПРРО п. 8 розд. IV Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 23.06.2020 № 317 передбачено, що у разі формування розрахункового документа через ПРРО із помилковою сумою за розрахункову операцію, така операція скасовується шляхом наступної реєстрації операції «сторно» із реєстрацією такої операції на фіскальному сервері, формуванням фіскального номера розрахункового документа на таку операцію та зазначенням фіскального номера розрахункового документа, який сторнується. У таких випадках операція «сторно» здійснюється відповідно до нормативно-правових актів НБУ з питань торгівлі валютними цінностями в готівковій формі.

Базою оподаткування акцизним податком з реалізації СГ роздрібної торгівлі алкогольних напоїв (тютюнових виробів) є вартість таких підакцизних товарів (з ПДВ та без урахування акцизного податку з реалізації СГ роздрібної торгівлі підакцизних товарів) без урахування помилково проведених через РРО сум розрахунку.

За інформацією ГУ ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48221

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22805

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41193

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді