У разі переходу суб’єкта господарювання із сплати інших податків і зборів, встановлених Податковим кодексом України (із загальної системи оподаткування), на спрощену систему оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, у заяві № 3-ПДВ вказуйте:
- «Підпункт «в» пункту 184.1 статті 184 розділу V Кодексу»
та
- норму ПКУ:
- для юрособи або ФОПа, який обрав відсоткову ставку єдиного податку для платників третьої групи у розмірі 5%, — «Особа є платником єдиного податку за ставкою, що не передбачає сплати податку на додану вартість відповідно до підпункту 2 пункту 293.3 статті 293 розділу XIV Кодексу, і не переходить у встановленому Кодексом порядку на сплату єдиного податку за ставкою, що передбачає сплату податку на додану вартість»;
- для ФОПа, який обрав фіксовану ставку єдиного податку для платника першої або другої групи, — «Фізична особа-підприємець є платником єдиного податку за фіксованою ставкою відповідно до пункту 293.2 статті 293 розділу XIV Кодексу».
Податковий орган виключає госпсуб’єкта з реєстру платників ПДВ без подачі ним заяви про анулювання реєстрації у разі, якщо у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зроблена відповідна позначка (п. 5.4 розділу V Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130).
Якщо щодо особи, зареєстрованої платником ПДВ, до реєстру платників єдиного податку внесли запис про застосування спрощеної системи оподаткування, що не передбачає сплати ПДВ, анулювання реєстрації проводить податковий орган автоматично за даними реєстру платників єдиного податку (п. 184.2 ПК).
За інформацією ДПС у Запорізькій області
Перейти можна як із загальної системи оподаткування на спрощену, так і навпаки. Супроводжують це перехідні операції, коли частина операції, як-от відвантаження товару, відбувається за однієї системи оподаткування, а оплата — вже за іншої. Розповімо, як їх оподатковувати єдиним податком, податком на прибуток і ПДВ