Порядок ведення податковими органами оперативного обліку податків, зборів, платежів та єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердив Мінфін наказом від 12.01.2021 № 5 (далі — Порядок № 5).
Для забезпечення ведення оперативного обліку податків, зборів, платежів, єдиного внеску в інтегрованій картці платника (ІКП) ДПС відкривають ІКП за кожним кодом класифікації доходів бюджету / технологічним кодом ЄСВ щодо кожного платника, територіального органу ДПС, що відповідає місцю обліку платника або обліку об’єкта оподаткування, коду КАТОТТГ (абз. 1, 8, 13, 14 п. 1 підрозд. 1 розд. ІІ Порядку № 5).
Реквізитами ІКП, зокрема, є:
- дата відкриття ІКП;
- дата закриття ІКП.
Територіальні органи ДПС формують відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати податків і зборів та відомості про відсутність (наявність) заборгованості зі сплати ЄСВ та проводять заходи, пов’язані з ліквідацією або реорганізацією платників.
ІКП за основним та неосновним місцем обліку закриває структурний підрозділ, що здійснює облік платежів, не пізніше наступного робочого дня після отримання відомостей з ЄДР про припинення шляхом ліквідації юридичної особи або проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця з урахуванням умов, визначених у пункті 3 підрозділу 1 розділу ІІ Порядку № 5.
Структурний підрозділ, що здійснює облік платежів, закриває ІКП у територіальному органі ДПС за неосновним місцем обліку за відсутності об’єктів оподаткування та об’єктів, пов’язаних з оподаткуванням, на відповідній території та після виконання структурними підрозділами відповідних процедур щодо підтвердження повноти розрахунків за платежами, контроль за справлянням яких здійснюють податкові органи.
Щодекади та станом на 01 число місяця, наступного за звітним, в ІКС ДПС в автоматичному режимі формують реєстр контролю ІКП за платниками, які припиняють свою діяльність шляхом ліквідації або реорганізації.
Довідка про відсутність податкової заборгованості: як отримати
При цьому в ІКС ДПС ІКП закривають із встановленням дати закриття за умов:
- погашення сум податкового боргу, недоїмки зі сплати ЄСВ, штрафних санкцій та пені та/або списання сум податкового боргу, штрафних санкцій та пені;
- повернення платнику помилково та/або надміру сплачених грошових зобов’язань та/або списання до бюджетів за заявою платника;
- повернення платнику помилково та/або надміру сплачених коштів єдиного внеску та/або списання до фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування за заявою платника;
- відсутності розстрочених (відстрочених) грошових зобов’язань, податкового боргу або іншої заборгованості, контроль за справлянням якої покладений на податкові органи, яка може бути розстрочена (відстрочена) згідно з чинним законодавством, не погашених на дату закриття ІКП;
- повноти відображення в ІКП результатів контрольно-перевірочної роботи.