Придбання у фізособи нерухомості за нотаріально посвідченим договором

2831

Запитання

Підприємство придбало у фізичної особи нерухомість і земельну ділянку під нею, сплативши ПФДО та військовий збір. Чи потрібно включати відомості про такі доходи фізичної особи до податкового розрахунку за формою № 1ДФ? Договір купівлі-продажу посвідчували у нотаріуса, тож він безумовно повідомить про це органи контролю.

Відповідь

Порядок оподаткування операцій з продажу (обміну) об’єктів нерухомого майна визначено у статті 172 Податкового кодексу України (ПК).

Якщо стороною договору купівлі-продажу об’єкта нерухомого майна є юридична особа, така особа є податковим агентом платника податку щодо нарахування, утримання і сплати (перерахування) до бюджету податку з доходів, отриманих платником податку від такого продажу (обміну) (п. 172.4 ПК).

Поняття податковий агент наведене у підпункті 14.1.180 ПК. А саме: податковим агентом є, зокрема, юридична особа, яка має нараховувати, утримувати і сплачувати ПДФО до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що вона виплачує такій особі, подавати податкову звітність органам контролю та нести відповідальність за порушення норм ПК.

Особи, які відповідно до ПК мають статус податкових агентів, у строки, встановлені ПК для податкового кварталу, подають податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і суми утриманого з них податку до органу контролю за місцем свого розташування (пп. «б» п. 176.2 ПК).

Тобто юридична особа, яка придбаває об’єкти нерухомості у фізичної особи, не лише утримує з доходів такої особи ПДФО та військовий збір, а й відображає у податковому розрахунку за формою № 1ДФ відомості про такі сумт доходів і податків. Доходи фізичних осіб вiд операцій з продажу oб’єктiв нерухомого майна відображають із ознакою «104» (додаток до Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4).

Також у пригоді стануть листи ДФС від 08.04.2016 № 7884/6/99-99-17-03-03-15, ГУ ДФС у м. Києві від 13.04.2016 № 3483/Т/26-15-13-04-14,.

Експертна система «Експертус Головбух»


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток Д5 до Податкового розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: коли подавати і як заповнювати

Коли вперше подавати Додаток Д5 до Податкового розрахунку? Ознайомтеся з останніми змінами і скачайте приклади заповнення Додатка Д5 до об'єднаної звітності для типових ситуацій
27988

Додаток 4ДФ Податкового розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ: приклади

Додаток 4 ДФ Податкового розрахунку з ПДФО, ВЗ та ЄСВ призначений для того, щоб відображати в ньому нарахування будь-яких доходів на користь фізосіб, зокрема й фізосіб-підприємців. З’ясуємо, як заповнити Додаток 4ДФ об’єднаної звітності та розглянемо приклади заповнення Додатка 4ДФ для типових ситуацій
73365

Додаток Д1 об'єднаної звітності: як заповнити

Згадайте основні правила заповнення Додатка Д1 до Податкового розрахунку сум доходу. Експерт акцентує на основних змінах у формі, що пов’язані з переходом на місячний звітний період. Правильно звітувати з ЄСВ у Додатку Д1 вам допоможуть зразки заповнення для ситуацій із практики
62139

Алгоритм заповнення єдиної звітності 2021

Звітувати з ЄСВ повинен майже кожний суб’єкт господарювання. Це стосується як тих, хто має найманих працівників, так і самозайнятих осіб, які звітують “за себе”. У консультації розглянемо, по яких звітах наразі “розподілений” ЄСВ та зосередимося на звітуванні з ЄСВ по найманим працівникам, наведемо зразок заповнення єдиної звітності.
26906

Заповнення форми № 1ДФ

Форма 1ДФ 2020 – щоквартальний звіт, який пов’язаний зі сплатою ПДФО та військового збору. Подається завжди, якщо нараховувався дохід фізичним особам. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення форми № 1ДФ за ІІІ квартал 2020.
134524