Переведення на іншу посаду та переміщення: у чому різниця
Запитання
У чому полягає різниця між переведенням і переміщенням працівника на іншу посаду?
Відповідь
Переведенням працівника вважають обставини, при яких змінюється виконувана робота: спеціальність, кваліфікація, підприємство або місцевість, де працівник раніше працював. Переведення на іншу постійну роботу, в установу, в іншу місцевість можливе тільки за згодою працівника (ч. 1 ст. 32 КЗпП).
Право роботодавця при переведенні працівника:
- отримати згоду працівника;
- за наявності підстав використовувати порядок, встановлений частиною 3 статті 32 КЗпП, а саме: «у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці — систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших — працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці».
Переміщення в інший структурний підрозділ за умови збереження попередньої трудової функції та найменування посади не є переведенням на іншу роботу і не потребує згоди працівника (ч. 2 ст. 32 КЗпП).
Переміщення працівника оформляйте виданням наказу чи розпорядження.