Особливості нарахування пені при несплаті єдиного податку ФОПами 1 та 2 груп з 01.08.2023

Податківці пояснили, чи нараховують пеню у разі несвоєчасної сплати платниками єдиного податку першої та другої групи авансових внесків, починаючи з 01.08.2023

oplata.jpg

Банк проведень: облік штрафів, пені, неустойки

Нарахування пені визначили статтею 129 Податкового кодексу України (ПК).

З 01.08.2023 ФОП-єдинники першої та другої групи, податкова адреса яких знаходиться на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України станом на дату початку бойових дій або тимчасової окупації, мають право не сплачувати єдиний податок (ЄП) за період з першого числа місяця, в якому почалися бойові дії на відповідній території, виникла можливість бойових дій або почалася тимчасова окупація такої території, до останнього числа місяця, в якому завершили такі активні бойові дії, припинили можливість бойових дій або завершили тимчасову окупацію (п. 11 підрозд. 8 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК).

При цьому такі особи не заповнюють декларацію платника єдиного податку – фізичної особи – підприємця за період, в якому відповідно до абзацу першого пункту 11 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК ЄП не сплачували.

Для таких платників єдиного податку, які скористалися правом не сплачувати ЄП, податкова не нараховує авансові внески з ЄП, що визначили пунктом 295.2 ПК.

Податкові зобов’язання зі сплати єдиного податку нараховують таким єдинникам за періоди, за які був сплачений єдиний податок, що відобразили в декларації.

Штрафні санкції та пеня за несплату (неперерахування) або сплату (перерахування) не в повному обсязі авансових внесків з єдиного податку у порядку та строки, що визначили ПК, до таких платників не застосовують.

Дати початку та завершення активних бойових дій, виникнення та припинення можливості бойових дій або початку та завершення тимчасової окупації визначають відповідно до даних Переліку територій, на яких ведуть (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф, що затвердило Мінреінтеграції наказом від 22.12.2022 № 309.

Починаючи з 01.08.2023 пеню не нараховують лише у разі несвоєчасної сплати авансових внесків єдинниками першої та другої групи, податкова адреса яких знаходилася(ться) на територіях бойових дій або на тимчасово окупованих рф територіях України, та які мали(ють) право не сплачувати єдиний податок відповідно до пункту 11 підрозділу 8 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК.

Пеню, передбачену статтею 129 ПК, нараховують, якщо порушення термінів сплати авансових внесків з єдиного податку допустили після 01.08.2023 єдинниками, податкова адреса яких знаходиться на інших територіях України.

ЗІР, категорія 107.05


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Чи платити штраф за непрацевлаштування осіб з інвалідністю

Допоможемо з’ясувати, коли роботодавцеві доведеться сплатити штраф за порушення нормативу працевлаштування осіб з інвалідністю у 2025 році, а коли його можна оскаржити в суді. Тим, хто вирішить оскаржувати, стане в пригоді зразок позовної заяви від юриста
36638

Оскарження податкового повідомлення-рішення 2025

У випадку, коли органи ДПС виявили порушення, платник податків отримує податкове повідомлення-рішення (ППР). Як бути, якщо не згодні із рішенням ДПС? У консультації знайдете, як виглядає скарга на податкове повідомлення-рішення (зразок), а також порядок оскарження ППР
42735

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
68095

Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати 2024

Затримка заробітної плати — це порушення трудового законодавства, за яке передбачено штраф. Поговоримо про розмір штрафу за несвоєчасну виплату зарплати у 2024році, та коли вдасться уникнути покарання
88376

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді