Електронний лікарняний на підприємстві

460

Запитання

Які етапи проходить електронний лікарняний на підприємстві?

Відповідь

⚡️ Як виплачувати лікарняні за електронними листками непрацездатності

Наразі Україна переходить на автоматичне формування е-лікарняних замість паперових листків непрацездатності. Перехідна модель триватиме з червня по серпень 2021 року, однак уже зараз багато роботодавців почнуть працювати з електронною версією звичних лікарняних. Е-лікарняні, як і паперові, є підставою для надання працівникам допомоги по тимчасовій втраті працездатності, а також по вагітності та пологах.

Якщо щодо страхового випадку працівника сформують електронний медичний висновок замість видачі паперового лікарняного, на його підставі автоматично сформується е-лікарняний.

Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

Переглянути електронний лікарняний можна уже в день створення, але підставою для надання матеріального забезпечення він стане лише після закриття. А у випадку допомоги по вагітності та пологах – одразу після створення

На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 календарних днів з дня закінчення періоду дії е-лікарняного.

Роботодавець сам вирішує друкувати електронний лікарняний чи залишити його в електронному вигляді.

Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, які підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та ФСС. Зазначена інформація (за бажанням або визначенням роботодавця) формується у паперовому вигляді або в електронному.

Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передаються до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства.

Комісія із соціального страхування на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг функцій, передбачених Положенням про комісію (уповноваженого) із страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, затвердженим постановою ФСС від 19.07.2018 № 13.

Рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення комісія (уповноважений) із соціального страхування підприємства передає до підрозділу бухгалтерії підприємства, який нараховує матеріальне забезпечення.

Бухгалтерія розраховує матеріальне забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства. Цей розрахунок записують в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображається в бухгалтерських проводках.

Заповнюється заява-розрахунок та подається до відділення ФСС за місцем обліку.

Подати заяву-розрахунок до ФССУ роботодавець повинен не пізніше 5 р. дн. з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення комісією (уповноваженим).

Якщо у роботодавця декілька листків непрацездатності різних видів, він повинен подати заяви-розрахунки окремо за кожним видом лікарняних.

За матеріалами ФСС


Статичний блок для запитань-відповідей

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4199

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1246

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661