Як звітувати з акцизу за січень торговцям алкоголем

ДПС вказала на особливості заповнення податкової звітності з акцизного податку з урахуванням змін до Податкового кодексу України, які набирають чинності 22.01.2024

Запровадження електронної простежуваності обігу алкоголю, тютюну та рідин: роз’яснення ДПС

Штрафи повертаються: вчасно реєструйте АН та звітуйте про залишки пального

Лист ДПС від 08.01.2024 № 422/7/99-00-21-03-03-07

Нагадуємо, що Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України у зв’язку із запровадженням електронної простежуваності обігу алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах» від 29.06.2023 № 3173-ІХ (далі — Закон № 3173) статтю 225 розділу VI Податкового кодексу України (ПК) доповнили пунктами 225.5-1 та 225.10.

Закон № 3173-ІХ опублікували 26.07.2023 в «Голосі України № 18. Положення пунктів 225.5-1 та 225.10 ПК набирають чинності та вводяться в дію з 22.01.2024.

Так, передбачили, що при ввезенні на митну територію України виробником алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою, для їх розливу у споживчу тару такий виробник до ввезення подає податковому органу за своїм місцезнаходженням оформлений податковий вексель у трьох примірниках. Він є забезпеченням виконання його зобов’язання у строк до 90 календарних днів, починаючи з дня видачі податкового векселя, сплатити суму податку, розраховану за ставками для цієї продукції (п. 225.51 ПК).

Суму податку, на яку погашається вексель, визначають виходячи з фактично ввезеної кількості алкогольних напоїв (згідно з митною декларацією) та ставок податку на готову продукцію, зменшують на суму податку, розраховану виходячи з фактично втраченої кількості алкогольних напоїв при транспортуванні та зберіганні, у процесі виробництва (розливу) готової продукції в межах норм, затверджених у встановленому порядку.

Нагадуємо, платники, визначені підпунктом 212.1.15 ПК, а також платники, які мають чинні (у тому числі призупинені) ліцензії на право здійснення діяльності з підакцизною продукцією, яка підлягає ліцензуванню, зобов’язані за кожний встановлений ПК звітний період подавати податкові декларації незалежно від того, чи провадили такі платники господарську діяльність у звітному періоді (п. 49.21 ПК).

Декларацію з акцизного податку і Порядок її заповнення та подання затвердив Мінфін наказом від 23.01.2015 № 14 (далі — Декларація).

До внесення відповідних змін до Декларації починаючи із звітності за січень 2024 року відповідний розділ Декларації та додатки до Декларації податківці радять заповнювати з урахуванням наступних особливостей.

Платники акцизного податку (АП) заповнюють лише відповідний розділ і додатки до Декларації, які відповідають виду господарської діяльності платника, виду підакцизних товарів (продукції).

Податкові зобов’язання з АП за операціями з реалізації алкогольних напоїв розлитих у споживчу тару з ввезених на митну територію України алкогольних напоїв в ємностях, які не є споживчою тарою відображайте у розділі А Декларації та додатку 3 «Розрахунок суми акцизного податку з алкогольних напоїв (стаття 225 розділу VI ПКУ)».

За вищезазначеними операціями податкові зобов’язання з АП відображайте у додатку 3 до Декларації, за показниками, що відповідають порядку заповнення граф 1-16 додатку 3 до Декларації.

Такі операції вказуйте окремим рядком у Додатку 3-у випадку одночасного декларування податкових зобов’язань з алкогольних напоїв, які вироблені із використанням отриманого спирту етилового відповідно до статті 225 ПК.

Разом з цим у графі 10 додатку 3 зазначайте суму АП за векселями, виданими відповідно до порядку, встановленого у п 225.51 ПК, а саме термін оплати яких настав у звітному періоді (або фактично погашених у звітному місяці) скориговану з урахуванням фактично ввезеної кількості алкогольних напоїв (згідно з митною декларацією).

Крім того, платник ПА може подати, у разі необхідності, у Додатку 10 доповнення до Декларації, які складені за довільною формою, що вважатимуть її невід’ємною частиною (п. 46.4 ПК).

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Семінари для бухгалтерів у 2024 році

Бухгалтерські семінари та вебінари ― це можливість для бухгалтера швидко опанувати новації законодавства, дізнатися рішення для специфічних робочих ситуації, а також обмінятися досвідом в бухгалтерській спільноті. Які семінари для бухгалтерів невдовзі відбудуться ― в огляді
16773

Електронний документообіг замість паперового

Електронні накладні, електронні договори, електронні акти – все це можна поєднати електронною системою документообігу з використанням електронного підпису. Розбираємо, яких правил електронного документообігу слід дотримуватися
31024

Строковий трудовий договір: оплата праці

Трудовий договір може бути як безстроковим, так і укладеним на певний строк. Наприклад, коли працевлаштовують тимчасових і сезонних працівників, або беруть працівника на «декретне» місце. Які особливості оплати праці таких працівників, на що слід звернути увагу бухгалтеру – у консультації
11494

Відчуження майна в умовах воєнного стану: документи, процедура, облік

В огляді мова піде про відчуження майна, що може здійснюватися впродовж дії правового режиму воєнного стану. Розглянемо, які документи при цьому оформляються, як обліковувати таку процедуру. Також мова піде про останні зміни в законодавстві, які дозволяють вилучати майно, яке перебуває поблизу зон бойових дій або окупованих територій
15906

Договір позики: зразок

Договір позики містить істотні умови: ви отримуєте гроші або речі у борг зі зобов’язанням погасити суму, або повернути річ у визначений термін. Скачайте ЗРАЗОК ДОГОВОРУ ПОЗИКИ, щоб забути про помилки. У статті також дізнаєтесь, як правильно оформити договір позики, які податкові і юридичні аспекти, що з оподаткуванням та обліком
36594

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді