Старша медсестра йде у відпустку: ким її замінити та як оплачувати роботу

2576

Запитання

Старша медична сестра лікарні йде у відпустку. На яких умовах її має право тимчасово замінити сестра медична? Як оплачувати роботу такої працівниці?

Відповідь

Відповідає Олена Морєва, експерт із питань оплати праці та планування, Дніпро


⚡️ ЄДИНА ЗВІТНІСТЬ КНП 2021: ЗРАЗКИ ЗАПОВНЕННЯ⚡️

Оплата праці сестри медичної, яка тимчасово замінюватиме сестру медичну старшу, залежить від умов, за яких відбуватиметься заміна. Необхідно визначити, коли медсестра виконуватиме додаткові обов’язки: в робочий час чи поза ним. Розгляньмо ці два варіанти.

У робочий час. Працівникам, які у тому ж самому закладі виконують поряд зі своєю основною роботою обов’язки тимчасово відсутнього працівника (без звільнення від основної роботи, яку обумовлює трудовий договір), провадять доплату в розмірі до 50% посадового окладу за основною посадою (пп 3.1.1 п. 3.1 Умов оплати праці працівників закладів охорони здоров’я та установ соціального захисту населення, затверджених наказом Мінсоцполітики та МОЗ від 05.10.2005 № 308/519; далі — Умови). Розміри доплат за виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника визначають на умовах, які встановлює колективний договір (ст. 105 Кодексу законів про працю України).

Конкретний розмір доплати визначає керівник закладу/установи залежно від кваліфікації працівника, складності та обсягу робіт.

У Таблиці 1 обчислимо заробітну плату сестри медичної за виконання обов’язків тимчасово відсутньої сестри медичної старшої, яка перебуває у відпустці з 1 по 31 серпня. Із них 24 календарні дні — основна щорічна відпустка, 6 календарних днів — додаткова відпустка за ненормований робочий день. Візьмемо до уваги, що посадовий оклад сестри медичної відповідає дев’ятому тарифному розряду за ЄТС і з 1 січня 2020 року становить 3636 грн. Окрім цього, працівниця отримує:

  • надбавку — 30% посадового окладу за стаж медичної роботи (23 роки);
  • доплату — 50% посадового окладу згідно з наказом керівника закладу за виконання обов’язків тимчасово відсутньої колеги.

Старша медсестра йде у відпустку: ким її замінити та як оплачувати роботу

СКАЧАТИ

Доплату за заміщення провадять за фактично відпрацьований час.

Поза робочим часом. Якщо медична сестра виконуватиме обов’язки тимчасово відсутньої колеги поза основним робочим часом, тоді це — робота за сумісництвом, яку регулюють:

Щоб оформити сумісництво, медсестра має написати заяву про прийняття на роботу за сумісництвом. Керівник закладу на підставі заяви видає наказ про прийняття на роботу та укладає з працівницею строковий трудовий договір на виконання роботи за сумісництвом на період тимчасової відсутності основного працівника.

Тривалість роботи за сумісництвом не може перевищувати 4 год на день, а загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця — половини місячної норми робочого часу. Працю сумісників оплачують за фактично виконану роботу (п. 2 Постанови № 245) та на основі розміру посадового окладу.

Розглянемо приклад розрахунку заробітної плати сестри медичної за серпень, яка виконуватиме обов’язки сестри медичної старшої на умовах сумісництва. Оскільки працівниця має право виконувати не більше половини місячної норми робочого часу, керівник лікарні своїм наказом призначив її на посаду сестри медичної старшої за сумісництвом на 0,5 ставки.

Щоб обчислити розмір заробітної плати сестри медичної, врахуємо умови оплати праці, які визначають нормативно-правові акти, а саме:

  • підвищення посадового окладу на 10% сестрам медичним старшим (пп. 2.2.10 п. 2.2 Умов);
  • надбавку за вислугу років у 30%, яку виплачують щомісяця за фактично відпрацьований час за сумісництвом та основним місцем роботи (п. 7 Порядку № 1418).

У Таблиці 2 обчислимо заробітну плату працівниці.

Старша медсестра йде у відпустку: ким її замінити та як оплачувати роботу

СКАЧАТИ

Як бачимо, за виконання обов’язків тимчасово відсутньої колеги на умовах сумісництва оплата праці сестри медичної вища, але виконувати додаткову роботу тоді потрібно поза основним робочим часом.

додаток

📩 Хочете знати про зміни раніше за колег?

tg_4.png

Останні новини

Усі новини

Статті за темою

Усі статті за темою

Бухоблік холодильників для вакцин

Оновлений порядок управління вакцинами зобов’язав надавачів послуг із вакцинації зберігати МІБП тільки в спеціалізованому холодильному обладнанні. Хоча у полі уваги — холодильники, приклади та проведення стануть у пригоді і в інших випадках придбання, внутрішнього переміщення, передачі та списання ОЗ
48

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
91

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
86

Електронна медична документація

В еру інформаційних технологій паперові документи поступово відходять. Реформа медзакладів, окрім змін порядку фінансування, принесла й перехід на електронні медичні документи. Які з них стосуються бухгалтера КНП та яке їхнє майбутнє — розбираємо
4576